Kawa ziarnista do biura

Kawa to napój, który posiada rzesze swoich zwolenników wśród osób o różnej płci, w różnym wieku i o rozmaitych upodobaniach smakowych. Cechuje ją wyrazisty aromat, pobudzające działanie, które zawdzięcza zawartości kofeiny oraz wiele możliwości jej przygotowywania. Po ten napój sięgasz zarówno w domowym zaciszu, gdy załatwiasz ważne sprawy na mieście, a także podczas wykonywania zawodowych obowiązków. W wielu biurach znajdują się ekspresy do kawy, które umożliwiają cieszenie się wyśmienitym naparem powstałym na bazie świeżo zmielonych ziaren. Zastanawiasz się jaka kawa ziarnista do biura będzie najlepsza? Wbrew pozorom udzielenie odpowiedzi na to pytanie wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać!

Kawa ziarnista do biura

Aromatyczna, smaczna i pobudzająca – taka jest idealna kawa do biura

Pierwszym kryterium podczas dokonywania wyboru jest określenie, czy zamierzamy zakupić arabicę czy robustę. Różnica jest zasadnicza – arabica zawiera niemal niezauważalną ilość goryczy i cechuje ją znakomity smak, jednak posiada mniejszą zawartość kofeiny niż robusta. Jeśli więc zależy Ci na tym, by w biurze móc przygotowywać sobie napar, który doda Ci sił witalnych, sięgnij po robustę. Posiada ona nie tylko silne działanie pobudzające, ale także wyjątkowo intensywny smak. Ciekawą opcją są również mieszanki tych dwóch rodzajów, na przykład Caffe Crema Dolce marki Lavazza. Nie wiesz jaka kawa do biura będzie właściwa i nie orientujesz się w szeregu branżowych nazw? W takim razie przyjrzyj się dokładnie opakowaniom poszczególnych produktów. Większość słynnych producentów, takich jak Lavazza, umieszcza na swoich etykietach oznaczenie informujące o stopniu intensywności kawy. To istotna wskazówka, która pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Skąd pochodzą najszlachetniejsze ziarna kawy?

Istotną rolę odgrywa również miejsce pochodzenia ziaren. Przyjęło się, że te z południa Włoch cechuje mocniejszy aromat, natomiast te z północy kraju są subtelniejsze. Ciekawą opcją są również kawy pochodzące z Ameryki Południowej, które posiadają czekoladowe i słodkie nuty. Wydaje Ci się, że to rozwiązanie idealne dla Ciebie? W takim razie Twoje oczekiwania spełni kawa do biura Lavazza Espresso Italiano Cremoso. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by zakupić kilka różnych produktów i po kolei je testować, aby przekonać się, który napar najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Wtedy przekonasz się, jaka kawa do biura jest dla Ciebie prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Jeśli dzielisz swoje miejsce pracy z innymi osobami, wspólnie spróbujcie ustalić, co najbardziej Wam smakuje.

Kontakt
Adres
ul. Żmigrodzka 81-83 lok.2
51-112 Wrocław
Napisz do nas!